Vážně to nejsou jezevci?

10. února 2017 v 10:02 | Elinor |  Badger pride
Jedné chladné noci s horkou medovinou v ruce jsem přemýšlela o postavách z Harryho Pottera a u některých jsem si pomyslela: Kéž by byli v Mrzimoru. Uznávám, že je to pouze mé osobní přání, které není nijak moc ospravedlněno argumenty. I tak bych se s nimi ráda podělila.
Předem poznamenávám, že vše ohledně mých názorů se musí brát s notnou dávkou nadsázky. :-)Arthur Weasley
- správný, čestný a odvážný muž... Chápu, proč je v Nebelvíru. Na druhou stranu si ho dokážu představit v Mrzimu hned z několika důvodů. Zaprvé, není to typický lev (porovnejte si ho s Molly). Zadruhé, je tichý a nenápadný, to jezevci bývají. Své úspěchy si nechává pro sebe, je introvert a přitom trošku potrhlý. Sice pochází z čistokrevného rodu, ale miluje mudly. Sice své nadšení chce tajit, ale přitom z něj čiší!
Výsledek obrázku pro arthur weasley gif
______________________________________________________________________________________

Lenka Láskorádová
- vím, že je velice chytrá. Nicméně u ní vidím jako důležitou vlastnost toleranci, nikoliv inteligenci. Je ke všem laskavá, nikoho nesoudí a je smířená s tím, že o ní lidé mluví ošklivě (o mrzimorských se taky povídají pěkný hlouposti). Stejně jako správný jezevec, se dokáže povznést nad předsudky.
Výsledek obrázku pro luna lovegood gif
______________________________________________________________________________________

Remus Lupin
- nejen ze sobeckých důvodů! Domnívám se, že Remus by byl v Mrzimoru šťastnější. Dokonce si troufám říct, že by si mrzimorští určitě vydupali u ředitele, aby Remus úplňky trávil s ostatními ve společenské místnosti (nebo měl svůj vlastní pokoj). Rozhodně by se nemusel jednou měsíčně trmácet do Chroptící chýše.
Výsledek obrázku pro remus lupin gif
______________________________________________________________________________________

Neville Longbottom
- já vím, já vím... On je prostě hrdý Nebelvír. Akorát by se mi líbilo mít v koleji profesorky Prýtové nejlepšího studenta na bylinkářství.
Výsledek obrázku pro neville longbottom gif
______________________________________________________________________________________

Albus Brumbál
- a tentokrát je to z jediného důvodu. Méně nejisté dospívání. Bohové! Mrzimorští by Albusovi udělali oslavu coming outu! Tichou, poklidnou oslavu. Ale byla by to skvělá oslava!
Vím, že byl Brumbál natolik talentovaný a odhodlaný, že prostě patřil do Nebelvíru. Jen si nedokážu představit, jak by nebelvírští studenti reagovali. Osobně si myslím, že by Albuse přijali proto, že nezáleží na tom, koho miluješ. Mrzimorští by ho přijali kvůli tomu, že záleží na tom, koho miluješ. Nicméně mě myšlenkové pochody dovedly k tomu, že idioti jsou ve všech kolejích (a nejen tam).
Výsledek obrázku pro dumbledore gif
 


Komentáře

1 agata agata | 11. února 2017 v 20:51 | Reagovat

Mně zas není moc jasné, proč Moudrý klobouk neposlal Hermionu a dříve i Snapea do Havraspáru. Jsou schopní vidět problém z nadhledu, mít vždy přehled o situaci a tím i předvídat, jak se vyvine. Typičtí orli! I o Ronovi by to mohlo platit, vždyť je dobrým šachistou. Ale on dřív, než se zamyslí, spontánně jedná; úvahy nad šachovnicí nedovede přenést do praxe. Kdyby dovedl, byl by nejspíše on vůdcem Tria!
Jinak s tvým ,přerozdělením'celkem souhlasím, včetně Brumbála. Vždyť on taky miloval jen toho, koho si po pečlivé úvaze vybral. Nebelvíři milují napravo nalevo každého, kdo to podle nich potřebuje, bez ohledu na výsledek.
No jo, jenže nejsme JKR, takže jsou nám tyhle úvahy houbelec platný, žejo. :-D

2 Elinor Elinor | E-mail | Web | 11. února 2017 v 21:16 | Reagovat

[1]: Taky si myslím, že Hermiona a Severus patří do Havraspáru! :-) S Ronem máš taky pravdu.
Moc hezky jsi to napsala s tím Brumbálem. :-)
Je fakt, že to není vůbec k ničemu, o tom uvažovat. Ale na druhou stranu mě to baví. :-D Protože například Weasleyovi byli všichni v Nebelvíru jen proto, aby se to lidem nepletlo. :-x Ohó! Což mi připomíná, že bych do Mrzimoru zařadila Charlieho. :D

3 agata agata | 11. února 2017 v 22:06 | Reagovat

A Percyho do Zmijozelu. Vždycky koukal jenom na vlastní prospěch, renegát. :-!

4 Elinor Elinor | E-mail | Web | 11. února 2017 v 23:57 | Reagovat

Ano! Percy je jasnej! :D Fouňa je taky dostatečnej...
Myslím, že my bychom to zařazování dovedly k dokonalosti. 8-) Ó! Odpusť mi mé rouhání, drahá a milovaná Rowlingová! :-)

5 agata agata | 14. února 2017 v 20:22 | Reagovat

Ale ona by to nejspíš taky ráda zpětně změnila, kdyby tušila, co z nich vyroste. ;-)
A bývaly takové milé a poslušné.. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama