Pod křídly pegase(3.)

2. února 2009 v 12:06 | Lucik494

"Akeltasi?"
"Co potřebuješ,Muradine?"
"Chtěl bych se tě na něco zeptat."
"Ptej se."
"Ehm...jak bych začal...No...Mají všichni elfové takové schopnosti jako Arya?"
"Všichni elfové umí základní kouzla,jako...poroučet stromům,seslat oheň atd.Přísné elfské zákony,ale dovolují tyto kouzla jenom na obranu.Elfové vznešené krve umějí různá kouzla.A navíc mají schopnost mluvit se zvířaty."
"Ty myslíš,že...je Arya vznešené krve?"
"To nevím.přece jen...,její původ neznám.Zachránil jsem ji jako malé dítě před utopením."
Muradin se zamyslel a pak krátce hlesl."Děkuji."
"Zamálo.","usmál" se Akeltas a vzlétl k nebi.
...............................................................................................................................................


Začínalo se stmívat a Muradin a Aryou začali rozdělávat oheň a chystat večeři.
"Kdy už dorazíme do nějakého města?",zeptala se Arya.Byla sice elfka a bydlela v Ällaghessii,ale jejím jediným domovem byl Ashenvale a nikde jinde nebyla a tak se v zemi lépe vyznal Muradin.
"Myslím že pozítří bysme měli dorazit do Door-Lenny",odpověděl Muradin.
Arya na to nic neřekla,pouze neznatelně přikývla a sbírala dřevo na oheň.Při hlédání vhodných klacíků a polen na oheň byla tak zaujatá,že se ani pořádně nekoukala na cestu a tak se stalo,že šlápla na kámen,po něm sklouzla a asi si zvrtla kotník.Zaklela.Nechtěla volat Muradina,nemůže se spoléhat jen na něj.Sedla si na zem a koukla se na zranění.Nebylo to tak hrozné,tohle už se jí jednou stalo.Nevěděla,jestli má dost sil na to aby si nohu vyléčila.Většinou jí šly vyléčit jen tržné rány a otevřená zranění.
Shadow? zavolala vlka pomocí myšlenek.
Co se děje? vlk se jí ihned ozval.
Asi sem si zvrtla kotník.Můžeš sem prosím přijít?
A kde jsi?
Arya mu poslala obrázek místa.Shadow k ní za pár minut přiběhl.Pomohl jí na nohy a pak spolu odešli a dokulhali k táboru.
"Co se ti stalo?",zeptal se Muradin starostlivě.
"Ále...jeno jsem si zvrtla kotník.",chabě se usmála.
Za chvíli přiletěl Akeltas.
"Dnes bude velmi chladno.Blíží se sem studená fronta.",oznámil pegas.
Arya si povzdechla a začala jíst.Za nedlouho se opravdu začalo ochlazovat a fičel chladný vítr.Akeltas si lehl,k němu si lehla Arya a pegas jí přikryl křídlem.To samé na druhém boku udělal Muradin.Pegas je příjemně hřál a skrz křídla k nim nedoléhal vítr.K Arye se přitulil Shadow,který se pod křídlo už moc nevešel.Zanedlouho všichni usnuli...
.........................................................................................................................................................

Arya se probudila jako druhá(jasně,že ten první byl Akeltas).Už nebylo tak chladno a vítr se uklidnil.Za chvíli se probudil i Shadow a Muradin.Bílý vlk se ihned vydal na lov,zatímco Muradin si přisedl k Arye,kde spolu posnídali.
"Tak,jak se má kotník?",zeptal se.
"Mno,už je to lepší.",usmála se Arya.Zadívala se muradinovi do očí.Dlouhý pohled jí opětoval.Oba dva se na sebe dívali jako očarovaní.Ona se dívala do tmavě hnědých,skoro černých očí,on do oříškově hnědých.Za chvíli to nevydrželi a odvrátili pohledy.
"Už musíme jet.",pravila elfka a šla připravit koně.
"Chceš pomoct nasednout?",zeptal se Muradin.
"To zvládnu.",řekla rozhodně.Přivedla Molta k pařezu,stoupla si na něj a pak ladně naskočila na hřebce.Muradin nasedl na Ermesa a potom odjeli.Akeltas znovu letěl nad nimi a Shadow cválal vedle koní.Arya se nemohla dočkat až dojedou do Door-Lenny.Teprve druhé město,které uvidí.
 


Komentáře

1 Elinor.cit Elinor.cit | E-mail | Web | 4. února 2009 v 10:06 | Reagovat

Hm...tak...kde bych začala?...Začátek...byl...překvapivý a...celé to bylo moc hezké...a už se těším na pokračování.

2 Lucik494 Lucik494 | E-mail | Web | 4. února 2009 v 10:54 | Reagovat

Dík=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama